Viber & WhatsApp:+380963823691;+380937402973;+380505168593; Email: urbiset@gmail.com
Святині православної Грузії 03.05-10.05.2025
avia+570$
Дати туру:
03.05 - 10.05.2025
Вартість:
570$ + авіа
Попередня політна програма:
з Польщі, можливе приєднання за власною політною програмою
Святині православної Грузії
Свято св. вмч. Георгія Побідоносця
03.05 – 10.05.2025
Свято св. вмч. Георгія Побідоносця
03.05 – 10.05.2025
1день
|
П'ятниця 2 травня.
Приліт у Кутаїсі. Зустріч в аеропорту з гідом. Переїзд до Тбілісі. Розміщення у готелі. Вечеря. Відпочинок.
|
2день
|
Субота, 3 травня.
Сніданок. Відправлення з Тбілісі у бік давньої столиці Грузії Мцхета.
Джварі – монастир та храм Воздвиження Хреста Господнього VII століття. За переказами, на цьому місці у печері жила св. Ніна, яка випросила у Господа джерело цілющої води. Після Хрещення Грузії тут святими Ніною та царем Міріаном на знак урочистості Православ'я було споруджено дерев'яний хрест, який шанувався як чудотворний і дав назву цьому місцю.
Светіцховелі (Життєдайний Стовп) - побудований на місці першого християнського храму в Грузії IV ст., який був споруджений над могилою св. Сидонія. Сидонія померла з Хітоном Господнім у руках і була з ним похована. Храм, присвячений Дванадцятьом Апостолам. За переказами, на території храму похований плащ пророка Іллі, скинутий ним під час піднесення його на колісниці на Небо.
Далі – відвідування жіночого монастиря Самтавро, заснованого в IV столітті царем Міріаном на місці в царському саду, де жила свята Ніна. В цій обителі зберігається безліч святинь: частина Животворчого Стовпа, копія чудотворної Іверської ікони Божої Матері, чудотворна ікона святої Ніни. Тут же знаходяться могили святих царів Міріана і Нани, мощі святого Шио Мгвімського, а також раку з мощами новопрославленого в лику святих старця Гавриїла Ургебадзе.
Відвідування чоловічого монастиря Шіо. Перша чернеча громада була заснована тут у VI столітті одним з 13 ассірійських отців, ченцем Шио. Храм монастиря, присвячений св. Іоанну Хрестителю, датується VI століттям.
Вечеря. Повернення до готелю. Відпочинок.
|
3день
|
Неділя, 4 травня.
Сніданок (з собою). Переїзд у село Канда. Божественна Літургія в монастирі 13 ассірійських старців, в якому служить о. Серафим Біт Харібі арамейською мовою, якою говорив Господь Ісус Христос (якщо отець Серафим буде на місці). Повернення до Тбілісі.
Ознайомча екскурсія столицею Грузії.
Гора Мтацмінда, звідки відкривається чудовий краєвид на місто та околиці.
Відвідування храму прп. Давида. Джерело Давида, що зцілює хворих і
бездітних (за бажанням – занурення).
Храм Анчісхаті (VI ст.) – найдавніший кам'яний храм Богородиці; у ньому 200 років
зберігалася ікона Спаса Нерукотворного з кафедрального собору м.Анчі – одна з
найбільших святинь Грузії (зараз ця знаменита ікона знаходиться у Музеї Мистецтв Грузії).
Міст світу. Сіонський собор – головний храм Тбілісі, названий так на честь Сіонської гори в Єрусалимі та освячений на честь Успіння Пресвятої Богородиці. Головною святинею собору є хрест рівноапостольної Ніни, просвітительки Грузії, зроблений із виноградної лози та перев'язаний волоссям святої.
Міст мучеників. Храм Метехи, збудований у XII ст. Тут знаходиться поховання першої грузинської мучениці – Шушаник, цариці Ранської (V ст.). На канатці – фортеця Нарікала. Банний квартал.
Повернення до готелю. Вечеря. Відпочинок.
|
4день
|
Понеділок, 5 травня.
Сніданок. Кахетія. Відвідування діючого жіночого монастиря Бодбе (IV-XI ст.). Тут знаходиться могила рівноапостольної Ніни, просвітительки Грузії. Монастир був заснований першим християнським царем Грузії Міріаном. У Бодбі знаходиться святе джерело, яке з'явилося на місці, де молилася свята Ніна. У паломників є можливість викупатися у святому джерелі (мати сорочки).
Лавра Давида Гареджійського – одна з головних святинь Грузії, монастирський комплекс нині знаходиться на території одразу двох країн. Давид Гареджі є близько двадцяти стародавніх печерних монастирів різного ступеня безпеки, розташованих у радіусі 20 кілометрів на обох схилах напівпустельного Гареджійського кряжа. Тут знаходяться Лавра Давида, а також ще три церкви та близько сотні стародавніх монастирських печер-келій на південному схилі кряжу. Лавра Давида на північному схилі хребта – це Грузія, а монастирські печери на південному схилі та ще ряд віддалених монастирів – це Азербайджан. Лавра Давида була заснована на початку VI ст. сирійським ченцем Давидом, який оселився в природній печері Гареджа. Це сталося через 2 століття після того, як свята Ніно принесла до Грузії християнство. Обід.
Марткопі - монастир, заснований одним із ассірійських отців, Святим - Антонієм, який приніс до Грузії нерукотворний образ Спаса.
Повернення до готелю. Відпочинок.
|
5день
|
Вівторок 6 травня.
Гіоргоба. Свято св. вмч. Георгія Побідоносця.
Святкова літургія в Самебі – Собор Святої Трійці – головний кафедральний собор Грузинської православної церкви, що знаходиться на пагорбі св. пророка Іллі. У соборі 13 престолів, нижній храм – на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці; окремо стоїть дзвіниця. Висота верхнього храму становить 105,5 метрів. У соборі знаходиться кафедра Святішого і блаженнішого Патріарха-католикоса всієї Грузії, Архієпископа Мцхетського і Тбіліського – предстоятеля Грузинської церкви Іллі II. Повернення на сніданок до готелю.
Відвідування храму св. Олександра Невського, де знаходиться могила владики Зіновія, одного з останніх глинських старців, уславленого в лику святих. При храмі збереглася келія, де жив останні роки і приймав нескінченний потік духовних чад і паломників з усіх куточків. Відразу похований отець Віталій, відомий у православному світі духоносний старець.
Будиночок викл. Гаврила Ургебадзе в Тбілісі. Вечеря. Вільний час у Тбілісі. Відпочинок.
|
6день
|
Середа 7 травня.
Сніданок. Відправлення до Казбегів. Військово-грузинська дорога. Виїзд за напрямом Степанцмінда. Дорогою огляд мальовничої фортеці Ананурі (XVI ст) розташованої над річкою Арагві, а також приголомшливої краси Жинвальського водосховища. Хрестовий перевал. Підйом на джипах до церкви Пресвятої Трійці Гергеті біля підніжжя Казбега (2170 м над рівнем моря) – чудотворна ікона "Одигітрія". Приголомшливі краєвиди та краєвиди. Повернення до Тбілісі. Вечеря. Відпочинок.
|
7день
|
Четвер 8 травня.
Сніданок. Виселення із готелю. Виїзд у бік Боржомі. Монастир Самтавісі - одна з найвідоміших пам'яток середньовічної грузинської архітектури; тут похований св. Ісидор Самтавіський, один із 13-ти Сирійських свв. отців, що прийшли до Іверії для освіти та зміцнення православної віри. Монастир Тімотес Убані, заснованого св. Шалва в XIII столітті (фрески XIII століття).
Відвідування парку із джерелом, всесвітньо відомою мінеральною водою «Боржомі». Обід.
Переїзд до Кутаїсі. Огляд храму Баграті - храм Успіння Богородиці - один із найбільших храмів у Грузії та один із найважливіших за своєю історичною роллю збудованого в 1003 році царем Багратом III. Монастир Моцамета (XI ст.) – монастир Святих Давида та Костянтина, побудований на місці, де мусульманські загарбники стратили арагветських князів Давида та Костянтина Мхеїдзе, які відмовилися прийняти іслам. Поселення у готелі. Відпочинок.
|
8день
|
П'ятниця, 9 травня.
Трансфер до аеропорту. Виліт.
|
Включено:
|
Не включено:
|
трансфер аеропорт-готель-аеропорт
проживання в готелях Тбілісі та Кутаїсі (двох, тримісне розселення)
харчування: сніданок + обід або вечеря за програмою
послуги російськомовного православного гіда
транспортне обслуговування за програмою
|
авіапереліт
медичне страхування
вхідні квитки за програмою – близько 35 ларі = 12 $ (фунікулер – 10 ларі, канатна дорога – 5 ларі, джипи на Гергеті – 15 ларі, вхід у Боржомі парк – 5 ларі)
чайові за бажанням
|
*Організатор поїздки залишає за собою право змінити послідовність відвідин передбачених за програмою святинь.