Viber & WhatsApp:+380963823691;+380937402973;+380505168593; Email: urbiset@gmail.com
Святині православної Грузії 10.07-18.07.25
Свято Положення Чесної Різи Пресвятої Богородиці у Влахерні (ВЛАХЕРНОБА)
З відпочинком на морі!
15 липня Грузинська Православна церква відзначає свято на честь Різи Богородиці (Влахерноба). Цього дня багато паломників з різних країн приїжджають до Грузії вклонитися Пречистій ризі Божої Матері. Велика святиня всього християнського світу, яка до цього зберігалася у Влахернському храмі, потрапила до Грузинської Церкви після руйнування Константинополя. Зараз Різа Святої Богородиці зберігається в музеї, в колишньому Палаці князів Дадіані, і лише один раз на рік, 15 липня, у свято Положення Різи Пресвятої Богородиці у Влахерні, Пречиста Різа виноситься з Зугдидського музею в Кафедральний собор Влахернської ікони Божої Матері, прикластися до цієї величезної святині християнського світу.
10-18 липня 2025р.
Польотні дані:
10.07 Кишинів-Тбілісі 21.50-01.35
18.07 Тбілісі – Кишинів 02.25-04.15
1 день
|
Збір групи в аеропорту Кишинів. Виліт о 21.50. Прибуття до Тбілісі о 01:35. Зустріч із гідом. Трансфер до готелю. Розміщення. Відпочинок.
|
2 день
|
Сніданок о 8.30. Програма з Тбілісі.
Гора Махата у Тбілісі – храм Іверської ікони Божої Матері. Самеба – Собор Святої Трійці – головний кафедральний собор Грузинської православної церкви, що знаходиться на пагорбі св. пророка Іллі. У соборі 13 престолів, тут знаходиться кафедра Святійшого і блаженнішого Патріарха-католикоса всієї Грузії, Архієпископа Мцхетського і Тбіліського – предстоятеля Грузинської церкви Іллі II. Звідки відкривається чудовий краєвид на місто та околиці. Відвідування храму прп. Давида. Джерело Давида (бажаючим занурюватися – мати сорочки). Храм Анчісхаті (VI ст.) – найдавніший кам'яний храм Богородиці; у ньому 200 років зберігалася ікона Спаса Нерукотворного з кафедрального собору м.Анчі - одна з найбільших святинь Грузії (зараз ця знаменита ікона знаходиться у Музеї Мистецтв Грузії). Сіоні – головний храм Тбілісі, названий так на честь Сіонської гори в Єрусалимі та освячений на честь Успіння Пресвятої Богородиці. Головною святинею собору є хрест рівноапостольної Ніни, просвітительки Грузії, зроблений з виноградної лози і перев'язаний волоссям святої. Банний квартал. Храм Метехи – поховання першої грузинської мучениці – Шушаник, цариці Ранської (V ст.). Повернення до готелю. Вечеря.
|
3 день
|
Свято Святих Першоверховних Апостолів Петра та Павла.
Ранній сніданок о 8.00 год. Кахетія. Марткопі - монастир, заснований одним із ассірійських отців святим Антонієм, який приніс до Грузії нерукотворний образ Спаса. Останні 15 років свого життя святий подвизався на стовпі, чому і отримав назву стовпника Іверської Церкви.
Відвідування діючого жіночого монастиря Бодбе (IV-XI ст.). Тут знаходиться могила рівноапостольної Ніни, просвітительки Грузії. Монастир був заснований першим християнським царем Грузії Міріаном. У Бодбі знаходиться святе джерело, яке з'явилося на місці, де молилася свята Ніна. У паломників є можливість викупатися у святому джерелі (мати сорочки).
Сігнахі – місто кохання (оглядово). Обід.
Повернення до Тбілісі. Будиночок викл. Гаврила Ургебадзе. Церква св. вмч. Варвари (мочі світу). Хрест, перед яким молився преподобний. Повернення до готелю. Відпочинок.
|
4 день
|
Свято 12-ти апостолів
Сніданок (з собою). Виїзд із речами о 8.00. Відправлення з Тбілісі у бік давньої столиці Грузії Мцхета.
Святкова Літургія в Светіцховелі (Життєдайний Стовп) у Хітона Господнього. Собор збудований на місці першого християнського храму в Грузії IV ст., який було споруджено над могилою св. Сидонія. Сидонія померла з Хітоном Господнім у руках і була з ним похована. Храм, присвячений Дванадцятьом Апостолам. За переказами, на території храму похований плащ пророка Іллі, скинутий ним під час піднесення його на колісниці на Небо.
Далі – відвідування жіночого монастиря Самтавро, заснованого в IV столітті царем Міріаном на місці в царському саду, де жила свята Ніна. В цій обителі зберігається безліч святинь: частина Животворчого Стовпа, копія чудотворної Іверської ікони Божої Матері, чудотворна ікона святої Ніни. Тут же знаходяться могили святих царів Міріана і Нани, мощі святого Шио Мгвімського, а також раку з мощами новопрославленого в лику святих старця Гавриїла Ургебадзе.
Відвідування чоловічого монастиря Шіо. Перша чернеча громада була заснована тут у VI столітті одним з 13 ассірійських отців, ченцем Шио. Обід.
Джварі – монастир та храм Воздвиження Хреста Господнього VII століття. За переказами, на цьому місці у печері жила св. Ніна, яка випросила у Господа джерело цілющої води. Після Хрещення Грузії тут святими Ніною та царем Міріаном на знак урочистості Православ'я було споруджено дерев'яний хрест, який шанувався як чудотворний і дав назву цьому місцю. Виїзд до Ахалцихи. Відпочинок.
|
5 день |
Сніданок о 8.30. Виїзд о 9.00 год. Монастир Сапара. Переїзд у стародавнє кам'яне місто Вардзія. Протягом 900 м вздовж лівого берега Кури у прямовисній туфовій стіні гори Ерушеті (Ведмежа) висічено до 600 приміщень: церков, каплиць, житлових келій, комор, бань, трапезних, скарбниць, бібліотек. З цим печерним містом-фортецею пов'язане ім'я цариці Тамари, уславленої в лику святих. Переїзд до Боржомі (110 км). Відвідування парку із джерелом мінеральної води – вільний час 1 год. Відвідування монастиря Тімотеса Убані, заснованого св. Шалва в XIII столітті – рідкісні фрески на цегляній кладці. Переїзд до західної Грузії. Обід на дорозі. Ночівля у Зугдіді у домашніх вітальні. Відпочинок.
|
6 день |
Положення Чесної Різи Пресвятої Богородиці у Влахерні.
Святкова Божественна літургія. Поклоніння Різі Богородиці.
У Церкві Влахернської Божої Матері також зберігаються мощі Святого Георгія, частка губки хресних мук Господа, частина поясу Богородиці. Повернення до готелю, пізній сніданок. Переїзд до Батумі (близько 5 годин). Дорогою – обід. Поселення у готелі, відпочинок.
|
7 день |
Сніданок о 8.30. Виїзд о 9.00 год. Монастир Сапара. Переїзд у стародавнє кам'яне місто Вардзія. Протягом 900 м вздовж лівого берега Кури у прямовисній туфовій стіні гори Ерушеті (Ведмежа) висічено до 600 приміщень: церков, каплиць, житлових келій, комор, бань, трапезних, скарбниць, бібліотек. З цим печерним містом-фортецею пов'язане ім'я цариці Тамари, уславленої в лику святих. Переїзд до Боржомі (110 км). Відвідування парку із джерелом мінеральної води – вільний час 1 год. Відвідування монастиря Тімотеса Убані, заснованого св. Шалва в XIII столітті – рідкісні фрески на цегляній кладці. Переїзд до західної Грузії. Обід на дорозі. Ночівля у Зугдіді у домашніх вітальні. Відпочинок.
|
8 день
|
Відпочинок на морі. Звільнення номерів о 12.00 год (речі можна залишити в готелі до вечора). Відпочинок на морі. Увечері виїзд до Тбілісі аеропорту.
|
9 день
|
Прибуття до аеропорту. Виліт до Кишинева о 02.25.
|
Включено:
|
Не включено:
|
Зустріч в аеропорту та трансфер до готелю
проживання у готелях (двомісне розселення)
харчування за програмою
послуги російськомовного православного гіда
транспортне обслуговування за програмою
|
авіапереліт і дорога в аеропорт
медичне страхування
чайові гіду та водію
вечері в Батумі
|